top of page
elçin foto.jpg

Elçin Başak BUYRUK

Sosyolog/Çocuk Gelişimi Uzmanı

Çocuk Yogası Eğitmeni/Oyun ve Masal Terapisti/Aile Danışmanı

 

Eğitmenimiz 18 Kasım 1980 Ankara doğumlu, evli ve iki erkek çocuk annesidir.

Kendisi İzmit’te büyümüş, Oruç Reis Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra dört sene İstanbul’da, İstanbul Üniversitesi İngilizce Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayıp, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim-Organizasyon bölümünde yüksek lisansını yapmış ve insan kaynakları ve işletme alanında uzmanlaşmıştır.

 

2008’de evlenip iki erkek çocuk sahibi olduktan sonra çocuklarla vakit geçirmeyi çok sevdiği ve çocuk psikolojisine ilgi duyduğu için kariyerine yeni bir yön vermeye karar vermiş ve Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji, İstanbul Üniversitesi’nde Çocuk Gelişimi bölümlerinde lisans eğitimi almaya başlamış, bunun yanında Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Objektif ve Projektif Çocuk Değerlendirme Testleri, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite tanılama testleri, Özgül Öğrenme Güçlüğü Tanılama Testleri ( Disleksi, disgrafi, diskalkuli, vs) ,MMPI testi, Wisc-R Zeka Testi, Çocuk, Yetişkin ve Hamile Yogası, Disleksi Eğitmenliği ve Masal Terapisi sertifikalarını almıştır.

 

Onbir yaşından on yedi yaşına kadar Petkim Spor Klübü’ nde lisanslı basketbolcu olarak oynamış, ortaokul ve lise takımlarında hentbol, basketbol ve atletizm alanlarında lisanslı sporculuk yapmıştır.2006-2008 yılları arasında salsa ve modern dans yapmış ve lisanslı dansçı olarak B Klas Salsa klasmanında Türkiye dereceleri almıştır. Ayrıca tüplü dalış lisansına sahiptir.

 

2005-2010 yılları arasında PsikeArt Psikiyatri Merkezi’nde yöneticilik yapmış; PsikeArt, Memlekent ve Psike Dergilerinin yazı işleri müdürü olarak çalışmıştır. 2011-2014 yılları arasında nöroloji alanında çalışmıştır.

 

Şu anda çocuk gelişimi ve psikoloji alanındaki eğitimlerine devam etmekte, eğitim, çocuk psikolojisi, kurumsal eğitimler ve insan kaynakları alanlarında danışmanlık, drama ve yoga eğitmenliği yapmaktadır.

bottom of page